פודקאסטים במזא"ה 9

פודקאסט הוא עוד דרך של הדור שלנו לבטא תוכן ומחשבות על החיים.
כחלק מהשירותים לתושבים צעירים הקמנו חדר הקלטות לאודיו הניתן לשימוש במחיר סמלי לתושבי העיר תל אביב – יפו.

יש פה את כל הציוד, רק צריך לשריין מקום!

היום שאחרי // להתמודד עם העולם

תכנית פעולה שיצאנו אליה, יחידת הצעירים, במסגרת ה"חזרה" לשגרה. התכנית נקראת #היום_שאחרי > להתמודד עם העולם והיא נועדה לתת מענה לשלושה נושאי ליבה שמעסיקים צעירים בתל אביב בתקופה הרגישה הזו – המשבר הכלכלי, המשבר התעסוקתי והמשבר הנפשי, או כמו שאנחנו קוראות לזה – בבנק, בעבודה ובלב. 

פתחנו קבוצת פייסבוק כדי לדבר על כל מה שכתוב כאן בהרחבה וכדי שנוכל לתת כלים רלוונטיים בצורה מרוכזת. רוב התכנים יהיו בחינם, בלייב, ויישארו זמינים תמיד. מפגישות פרטיות עם אנשי מקצוע (עורכי דין, רואי חשבון, נציגי ביטוח לאומי וכו') דרך מפגשים בקבוצות קטנות למי שרוצה להתעמק בתחום מסוים ועד הרצאות שפתוחות לקהל הרחב במגוון נושאים שמטרידים אותנו כעת. 

המחרשות

בתקופות המבחנים עיריית תל אביב יפו מעמידה מתחמי לימוד חינמיים, נעימים ונוחים. בכל אחד מן המתחמים אינטרנט אלחוטי וקפה לטובת הסטודנטים והסטודנטיות, תושבי תל אביב יפו, שמחפשים מקום כדי ללמוד בו לבד או בקבוצה, כשהדירה קטנה מדי, כשהשותף עושה פרצוף, והמחירים בבתי הקפה מכבידים על הכיס.

תקופת המחרשות הקרובה >> קורונה סטייל >> 05.07 – 02.08
https://bit.ly/2ZJQjLd

תכנית המתמחים לחדשנות אורבנית

אחת מתכניות הדגל של יחידת הצעירים, שמטרתה שילוב של צעירים בעבודת השלטון המקומי. המתמחים משובצים במחלקות העירייה השונות ומקדמים פיתוח של פרויקטים חדשניים בנושאים מגוונים. במהלך הפרויקט המתמחים צוברים ניסיון תעסוקתי רלוונטי לתחום ההתמחות שלהם וכן ידע נרחב בתחום עבודת המגזר הציבורי בסדנאות והרצאות שמועברות במסגרת התכניות על ידי מרצים בכירים.

ההתמחות מלווה בהכשרה קצרה, מפגשים עיוניים ובהתלוות לדיונים עם בכירי העירייה. ההשתתפות בתכנית מיועדת לצעירים תושבי תל אביב-יפו, בוגרי תואר ראשון או הנמצאים במהלך השנה האחרונה ללימודיהם, או במהלך התואר השני בכל תחומי הלימוד ומכל המוסדות האקדמיים.

01.07.20 > המחזור השמיני החל את הפעילות! המחזור הבא עתיד להיפתח בדצמבר 2020. הישארו מעודכנים!

החיים עצמם

סדרת הרצאות בנושאים פיננסים שמטרתה לעשות סדר בראש ובארנק של כל צעירי העיר הרוצים לעשות סדר בהתנהלותם הכלכלית. סדרת ההרצאות נעשית בשיתוף "הומאיגד – העשרה פיננסית לצעירים"
ומונחית על ידי דני גדייב, מנכ"ל "הומאיגד" ויועץ פיננסי-עסקי שמוביל עסקים ואנשים פרטיים להצלחה כלכלית.

תכנים נוספים ומותאמי קורונה להתנהלות כלכלית כאן >
https://www.facebook.com/groups/1762004637256987

שימושים זמניים במבנים ריקים

הפרויקט החל באוקטובר 2015 כפרויקט משותף של היחידה לתכנון אסטרטגי במנהל הנדסה ויחידת הצעירים. בבסיס הרעיון ישנו החיבור בין מבנים ומגרשים ריקים בתל אביב-יפו, המושכים פעילות א-נורמטיבית ואף פלילית, בשל היותם נטושים מספר שנים, לבין יוזמות קהילתיות וחברתיות קצרות טווח.

השמשת חללים ריקים באופן זמני מחייה את העיר, מספקת מענה לצרכים מידיים של תושביה וקהילותיה, מאפשרת התנסות ברעיונות חדשים, שחלקם נטולי היתכנות כלכלית, אך תרומתם החברתית משמעותית.

מנהלת הפרויקט – חן אלפיה

ליצירת קשר > mazehnine@gmail.com