קצת פרטים טכניים

1. המעבדה מיועדת ליזמים חברתיים, תושבי תל אביב – יפו.

2. השימוש במעבדה כולל: פינת עבודה, אינטרנט אלחוטי, חדר ישיבות, פינת קפה ומטבחון, לוקרים, מדפסת ופקס.

3. התשלום עבור השימוש במעבדה הוא סמלי ומסתכם ב- 250 שקלים לחודש עבור כל יזם.

4. הזכאות לשימוש במקום מוגבלת לתקופה של שמונה חודשים.

חברי המעבדה החברתית

בוגרי המעבדה החברתית

×

קולולם

המיזם נוצר על מנת להפגיש אנשים מכל קצוות הקשת החברתית הישראלית על שלל גווניה. הרעיון שלנו הוא לעצור את הכל לכמה שעות ופשוט  לשיר –  יחד.

מטרת המיזם היא לאפשר לאנשים שלוקחים בו חלק ליהנות מתחושת היחד דרך עשייה משותפת חווייתית. דרך הצלילים והקולות תצמח יצירה משותפת של מקהלה חברתית מלאת תקווה ואופטימיות.

×

cycleofashion

מיזם שהוקם במטרה לחולל שינוי בהרגלי צריכת הבגדים על ידי הפחתת הקניות בחנויות האופנה המהירה, ועידוד שימוש בבגדים העודפים בארון.

 המטרה היא למצוא לכל בגד את היעד שלו, תוך מתן ערך למשתמשות, המרוויחות מכל פריט שנמכר, להעלות את המודעות לצרכנות מקיימת וליצור שיתופי פעולה עם ארגוני תרומה שדואגים שהפריטים מגיעים למי שזקוקה להם.

×

יהל

עמותת יהל – הינה ארגון חינוכי המציע תכניות התנדבות ועשייה חברתית בארץ.

את פעילותו החל בשנת 2010 ומאז עבד עם כ-500 צעירים מתפוצות בתכניות שונות ברחבי הארץ ובתל אביב – יפו.

תכנית יהל לשינוי חברתי הינה תכנית הדגל של העמותה, במסגרתה צעירים אקדמאיים מהתפוצות מגיעים להתנדב בארץ במהלך 9 חודשים. בנוסף קיימות תכניות קצרות  אשר גם הן שמות דגש על התנדבות אחראית ולמידה אינטנסיבית, הכשרה והקניית מיומנויות חברתיות, מצוות העמותה ומרצים חיצוניים.

×

לובי 99

לובי 99 הוקם על ידי אנשים שמכירים את "מאחורי הקלעים" של תהליך קבלת ההחלטות, וראו איך לוביסטים שמייצגים את בעלי ההון הגדול מצליחים להשפיע על מקבלי ההחלטות.

לובי 99 נועד לייצג את הישראלים הרגילים, 99% מהציבור, ולהשתמש בכלים של המערכת בשביל לקחת חזרה את ההשפעה.

זאת, מתוך מטרה לקדם את האינטרסים של הציבור הרחב בצורה שיתופית ושקופה מול מקבלי ההחלטות בישראל.

×

יאללה משנים מהספה

רשת חברתית קהילתית ליצירת מאבקים ויוזמות חברתיות.

בין השאר, המיזם יצר אפליקציה המאפשרת לכל אחד לשנות את הסביבה שלו כפי שהוא רואה לנכון במודל "הכל או כלום".

באפליקציה מוצעים גם מגוון כלים לקידום המאבק או היוזמות וטיפים מותאמים לכל סוג אירוע: צרכנות חכמה, הפצת עלונים, תמיכה בקמפיין הדסטארט חברתי, תרומה, ועוד. האפליקציה עובדת בהסתנכרנות מול פייסבוק ושמה דגש על הרשת החברתית של המשתמשים –  כך לדוגמא כאשר חמישה חברים של המשתמש משתתפים באירוע הוא יקבל נוטיפיקציה, זאת מתוך הבנה שהמפתח ליוזמה חברתית מוצלחת היא החברים.

×

Helpi

Helpi הינה פלטפורמה אינטרנטית להתנדבויות חד פעמיות, שמטרתה להנגיש הזדמנויות התנדבות ולהקל על יצירת הקשר בין אדם הזקוק לסיוע ובין אדם עם היכולת לסייע.

איך זה עובד? הפלטפורמה של Helpi מאפשרת לעובדי חברות וארגונים שותפים להתנדב מתי וכמה שבא ומתאים, ללא התחייבות לטווח ארוך. נוצר תיווך בין שני הצדדים, כדי שההתנדבות תהיה אפשרות קלה ונגישה, וכך אלפי אזרחים יוכלו לקבל את הסיוע שהם זקוקים לו.

×

WIZE

Wize הוא מיזם חברתי הפועל זו השנה השביעית ליצירת תרבות המשלבת בין תוכן לבילוי ומקדמת מדע, יזמות, חדשנות וטכנולוגיה לציבור הישראלי.

את הפעילות מוביל הון אנושי איכותי עם למעלה מ-50 מתנדבים ובליבת הפעילות הופקו מעל ל-850 אירועי הרצאות בעשרות ברים ברחבי הארץ.

בנוסף, הוקם תחת Wize מיזם הסדנאות Wize PRO – המשלב תוכן איכותי, פרקטי וממוקד עם מרצים מומחים בתחומם ובמגוון רחב של נושאים. כל זאת, לצד תהליך של מספר מפגשים אינטימיים המאפשרים למשתתפים ללמוד, להטמיע את הידע הנרכש ולהתפתח ברמה המקצועית, האישית והעסקית.

×

meeba

meeba היא אפליקציה חברתית למטיילים אשר נותנת למטיילים מידע, כלים ועזרה בזמן אמת בכל מקום שיהיו באמצעות החיבור שלהם לכל המטיילים בסביבתם.

באמצעות meeba אפשר לראות את המטיילים באזור, ליצור איתם קשר, למצוא שותפים לטיול, לשאול אותם שאלות ולקבל מהם מידע. בנוסף ניתן למצוא מסעדות, הוסטלים ודברים לעשות באזור בו אתם נמצאים. לשימושכם קיים לוח מודעות מקומי בו ניתן לרשום "מודעה" אשר כל המטיילים באזור יכולים לראות, וכך להתייעץ איתם, ליצור ולהשתתף באירועים, להחליף ציוד בין מטיילים, לגלות מה קורה באזור ועוד.

×

המכון הישראלי למדיניות ציבורית

IPPI, המכון הישראלי למדיניות ציבורית, הינו מוסד עצמאי, לא פוליטי או מפלגתי, השואף לקדם מדיניות ציבורית יעילה המותאמת להתמודדות עם האתגרים של המאה ה-21.

המכון מפעיל תכנית עמיתים בינלאומית שמטרתה לחזק את הקשרים המקצועיים והאישיים בין מומחים צעירים ומוסדות מובילים מעולם המדיניות הציבורית מישראל, אירופה וארה"ב. תכנית העמיתים מיועדת למנהיגים צעירים שפועלים בתחום המדיניות הציבורית, שרוצים לחזור לארצם בסיום התוכנית ולתרום באופן פעיל לקידום שיתוף הפעולה עם ישראל בתחום התמחותם.

×

121 - מנוע לשינוי חברתי

121 –  מנוע לשינוי חברתי מבקשת לייצג, כמעין חבר הכנסת ה-121, את האינטרס הציבורי ולקדם את השיפורים החברתיים-כלכליים הנדרשים לרווחת הציבור במאה ה-21.

אנו מתמחים ביצירת שותפויות אזרחיות, שמטרתן חיזוק רשת הביטחון החברתית-כלכלית.

אנו מאמינים שבידי הציבור ידע רב והוא יודע היטב מה הוא צריך ורוצה.

יחד עם פעילים חברתיים, מומחים והתארגנויות אזרחיות מכל קבוצות האוכלוסייה ומכל המגזרים אנו מפתחים הצעות לשיפורים ממוקדים במדיניות התעסוקה, הבריאות, החינוך, הרווחה והדיור. יחד אנו פועלים להעלאת מודעות ציבורית לשיפורים הנחוצים ולהפעלת לחץ על מקבלי ההחלטות. אנו מאגדים כוחות אזרחיים במסעות לחיזוק התשתיות החברתיות של ישראל, גם כאשר המרחקים ארוכים.

×

15 דקות

עמותת "15 דקות" פועלת לשיפור התחבורה הציבורית בישראל, כך שתהווה אלטרנטיבה יעילה, נוחה ומהירה לרכב הפרטי, תוך מחויבות לערכים של זכויות אזרח, ומיקוד בצורכי אזרחים, נוסעים וצרכנים של התחבורה הציבורית.

העמותה מפעילה את פרויקט פניות הציבור, מארגנת קהילות משפיעות למען תחבורה ציבורית, ופועלת באמצעות קמפיינים לקיצור זמני הנסיעה בתחבורה הציבורית.

×

זיכרון בסלון

זיכרון בסלון היא יוזמה שנולדה מתוך תחושה כי החיבור שלנו ליום השואה הולך ונחלש.

מטרת הפרויקט היא להציע חלופה נוספת מלבד הטקסים הממלכתיים והצפייה המסורתית בטלוויזיה ולאפשר חיבור אחר.

ערבי זיכרון בסלון מתרחשים בערב יום הזיכרון לשואה ולגבורה ובסמיכות לו, באלפי סלונים ברחבי הארץ והעולם. בערב יום השואה הקרוב, כולם מוזמנים לקחת חלק בעיצוב זיכרון השואה. לארח או להתארח.

×

חלל פנוי

פרויקט חלל פנוי נוצר מתוך התשוקה לעורר את החיבור שבין עיר לתושביה, בין ישן לחדש, יהדות לישראליות ובין בתי כנסת לרחובותיה של העיר.

מטרתו של הפרויקט היא לגשר על הפער שבין האדם למרחב בו הוא חי, ולייצר שפה חיה ועדכנית לשיח היהודי במרחב התל אביבי.

 חלל פנוי מבקש לחגוג את עושרה של העיר, לחשוף את שורשיה וליצר שיח מורכב הנובע מתוך יצירה, אומנות והתחדשות.

×

ZE.ZE

ארגון חברתי המבוסס על קהילת עשייה של צעירים שמייצרת פרויקטים ייחודיים בעלי אימפקט חברתי ומודל עסקי.

הארגון מאפשר לחברי הקהילה להוביל את הפרויקטים ולקחת בהם חלק ולפתח את עצמם במקביל לעשייה חברתית משמעותית.

כל הרווחים מהפרויקטים חוזרים לארגון ומושקעים בקידום הפרויקטים ובהקמתם של פרויקטים חברתיים נוספים.

×

APEO

APEO הינה תוכנה ליצירת סקר מעוצב מהמכשיר הסלולרי תוך דקות ושליחתו לרשתות החברתיות.

האפליקציה חינמית, ומיועדת לקהל רחב – מבלוגרים, למנהלי קהילות, למורים, לאקטיביסטים, וגם למשתמשים פרטיים – ומאפשרת ליצור סקר תוך שניות כדי לקבל דעות ותשובות בצורה מהירה ולשלוח אותו לווטסאפ, לפייסבוק, לטוויטר, למייל וכד', כבסיס לקבלת החלטות בתחומים השונים. התוצאות מכל המקורות מרוכזות בזמן אמת בצורה אנונימית באפליקציה.

×

סל קניות

מיזם חברתי שמטרתו לחדש את המסחר במרכז העיר על ידי הקמת סניף אינטרנטי לאלפי החנויות השכונתיות – לקצב, לחנווני, לכובסת ועוד.

"סל קניות" מנצלת את היתרון הטבעי של העסק השכונתי, הקרבה הגיאוגרפית, כך שלא צריך לחכות לקניות, מזמינים בנייד (או במחשב) וסל הקניות מגיע לבית הלקוח תוך שעתיים – עם משלוח חינם. בנוסף, המיזם חוסך זיהום אוויר, זמן וכסף בדרך הביתה מהעבודה, עם הילדים בגן המשחקים ובכל מקום אחר.

×

Microfy

עמותת מיקרופיי תומכת באוכלוסיות מוחלשות בישראל בדרכן לעצמאות כלכלית על ידי הקמה ופיתוח של עסקים קטנים. העמותה מסייעת דרך הדרכות, הכשרה מקצועית וליווי אישי בתהליכים להקמה והצמחת עסקים קטנים וכך יוצרת מקור תעסוקה ומקור הכנסה לאוכלוסיות הנמצאות בפריפריה החברתית בדרום תל-אביב רבתי.

×

TLV MAG

מגזין וידאו חודשי על העיר תל אביב-יפו, שמטרתו לקדם ולחשוף את האווירה האורבנית הייחודית של תל אביב-יפו, יחד עם טעימות מהעסקים המקומיים, המורשת של העיר ומידע מעודכן על אירועים חברתיים ותרבותיים- כל זאת מהזווית האישית של תושבי העיר.

×

CommAgain

CommAgain – הינו ארגון תשתית לקהילות המספק שירותים שונים לארגונים, מוסדות ויזמים עצמאים. בנוסף, CommAgain היינו פורום למידת עמיתים למובילי קהילות שמעוניינים ליצור שינוי ופועלים לשם יצירת שיח קהילתי בישראל – אנו הפורום הוותיק, המקצועי והגדול בארץ.

×

לימוד TLV

לימוד TLV היא קהילה שפועלת בתחומים של תרבות ישראלית ותרבות יהודית. קהילת לימוד מתעניינת בתרבות, יצירה ולמידה ישראלית ויהודית, ומבוססת על הרעיון שלכל אחד יש מה ללמוד וכל אחד יכול ללמד. לימוד הוא תנועה גלובלית המבוססת על עקרונות של התנדבות, למידה, גיוון, השתתפות וכבוד.

×

ישראל בשביל האופניים

עמותת ישראל בשביל האופניים פועלת לעידוד השימוש באופניים ולהגברת בטיחות הרוכבים.

זאת באמצעות קידום שבילי אופנים מופרדים (מתנועת רכבים והולכי רגל), פרויקט השכרת אופניים, קידום הצעות חוק, מלחמה בגניבות האופניים, קמפיינים להעלאת מודעות, תקינה של מקלחות במקומות עבודה (לרוכבים) וחניות לאופניים, תמריצים כלכליים לעידוד הרכיבה לעבודה ועוד.

×

שותפים

אפליקציה שעושה סדר בחיים בדירות שותפים. היא מתעדת הוצאות, מאפשרת העברת הודעות ותזכורות, סגירת חשבונות כספיים בין השותפים, ואפילו מסייעת בהפחתת העלויות השוטפות בבית. האפליקציה נועדה לשרת את קהילת השותפים הצומחת בערים הגדולות בארץ, על ידי הפחתת חיכוכים והפיכת השגרה בבית לקצת פחות שגרתית.

×

B.E.L.A

ב.ל.ה דיגיטל מספק שירותי תוכן ודיגיטל לעסקים, על ידי אנשים עם מוגבלות – ובכך מקדם עסקים באינטרנט וגם תעסוקת אנשים עם מוגבלות, שיודעים לבנות אתרים ולשווק ברשתות חברתיות. כך, המיזם מסייע לנפץ פרדיגמות חברתיות לגבי יכולתם של אנשים עם מוגבלות להשתלב בשוק העבודה.

×

יאללה מבלים אחרת

יאללה מבלים אחרת" ו"מבלים פלוס", הינן תכניות חברתיות מקבוצת "שכולו טוב". תכניות אלה מבטאות תפיסה חדשנית ומתקדמת בתחום תרבות הפנאי והחברה לאוכלוסייה הזכאית לסל שיקום. התכניות פועלות לקיום מפגשים חברתיים איכותיים ומגוונים, לאנשים המתמודדים עם מגבלה נפשית על מנת להגביר עצמאות חברתית, עשייה מהנה ומשמעותית בשעות הפנאי, שילוב ומעורבות מלאים בקהילה.

×

Tukan

טוקאן היא תוכנה מודולרית המתאימה למגוון בתי ספר ומכילה תוכן מעולה המותאם לבתי ספר במערכת החינוך המיוחד. התוכנה מורכבת ממבחר רב של "מיומנויות" שאותן מתאימים לכל תלמיד באופן ספציפי, ומאפשרת מעקב אחר התקדמות התלמיד במשך שנות לימודיו בבית הספר על ידי אנשי הצוות המקיפים אותו.

התוכן פותח וממשיך להתווסף על ידי אנשי חינוך מקצועיים מבית הספר "גיל לחינוך מיוחד" בתל אביב וניתן לשינוי והוספה על ידי בתי הספר באופן פרטי. התוכנה פותחה כדי לספק פתרון להערכת התלמידים באופן מסודר ומקיף.

×

REYA VISION

עבור עיוורים ולקויי ראיה, ניווט-עצמי למקומות חדשים הינו מסובך ולעתים בלתי אפשרי באמצעים הקיימים. הפתרון של reya הינו אסיסטנט חדשני חכם לניווט עצמאי המבוסס על בינה מלאכותית הממומשת על גבי אפליקציה לטלפון החכם.

המשתמש יאמר בקולו את שם היעד, ומסלול נגיש לעיוורים ייבחר עבורו, הלוקח בחשבון את תנאי הדרך, ושילוב נגיש של מעברי חציה ותחבורה ציבורית במסלול. במהלך המסלול, קלט ממצלמת הטלפון יעובד בזמן אמת על גבי המכשיר ויזוהו אזורים ואובייקטים רלוונטיים – תוואי המדרכה, אזורי הליכה, עצמים רלוונטיים, ומשתמשי הדרך.

נתיב הליכה מדויק יחושב באופן רציף בהתאם לתנאים שזוהו ולתנועות המשתמש, הנחיות להליכה ותיקוני מסלול יועברו על ידי ממשק טקטילי אינטואיטיבי ומידע לגבי נקודות ציון בדרך ונקודות עניין רלבנטיות למשתמש יועברו על ידי סייע קולי אישי. בנוסף, נתונים ממסלולים שהסתיימו יעדכנו "מפת נגישות לעיוורים" לצורך תכנון מסלולים עתידי.

×

התאחדות מרכזי הצעירים בישראל

ההתאחדות מרכזי הצעירים בישראל, הינה ההתארגנות הראשונה בפריסה ארצית של עשרות מרכזי הצעירים. מטרתה להוביל לגיבוש ויישום מדיניות מקומית ולאומית, המבטיחה מתן מענים רלוונטיים ומימוש מלוא הפוטנציאל של צעירי וצעירות ישראל כפרטים וכחברה.