שמש
עננים
עננים

אודות מזא”ה 9

אז ככה..

בית הצעירים של עיריית תל אביב יפו פועל לעידוד היזמות החברתית בעיר ולקידום מדיניות לטובת צעירים.

היוש! אנחנו מזא״ה 9, בית הצעירים של עיריית תל אביב. המטרה שלנו בעולם הזה היא לשפר את חייהם של צעירי העיר ולקדם מעורבות ועשייה של צעירים בתל אביב.

איך אנחנו עושים את זה?

1.אנחנו הפלטפורמה שלכם – אנחנו פועלים בפורמט שאנחנו אוהבים לקרוא לו “קוד פתוח”, בה תושבי העיר הצעירים הם אלו שיוצקים את התכנים בבניין. הרעיון הוא לתת במה וליווי לכל צעיר שרוצה לקדם רעיון מסוים ולעזור לו לממש אותו – בין אם זה בנתינת ספייס לקיום הפרויקט אצלנו בבניין, תמיכה בחשיפה ושיווק, עזרה בבניית הפרויקט וכד’. המטרה היא שכל צעיר יוכל לממש את הצרכים שלו בעזרתנו.

2.שירותים משמעותיים ורלוונטיים לצעירי העיר – אנחנו רוצים לשפר את החיים של צעירים שחיים בעיר ומפעילים שירותים שונים, ביניהם: ייעוץ משפטי מסובסד לשוכרי דירות, מרחב עבודה פתוח וחינמי שפועל מהבוקר עד הלילה בכל יום, אפשרות לשכור אצלנו בבניין חדר בחינם או במחיר מוזל לכל מטרה חברתית ועוד. בנוסף, אנחנו רוצים לחשוף את צעירי העיר לכלל השירותים המגיעים להם בתור תושבי העיר. רוצים לשמוע על כל השירותים שלנו והשירותים שהעירייה מציעה לכם? לחצו כאן.

3.פרוייקטים ואירועים – במהלך השנה, אנחנו עושים שיתופי פעולה רבים ומפיקים פרוייקטים ואירועים שונים לטובת צעירים בעיר. המטרה של כולם היא לקדם ערכים ולתת במה לנושאים אקטואליים שבעינינו משמעותיים לצעירים בתל אביב-יפו. רוצים לראות את לוח האירועים שלנו? לחצו כאן. רוצים לשמוע על הפרוייקטים הקבועים שלנו? לחצו כאן.

בנוסף למזא”ה 9, ישנם ארבעה מרכזי צעירים נוספים בתל אביב, בעלי ייעוד ממוקד יותר – יפת 83- בלב שכונת עג’מי ביפו, ורדיאל 17 והקשת 2 בשכונות הדרום והספרייה- מרכז ליזמות טכנולוגיות שמתעסקים בעיר חכמה.

לסיכום, אנחנו מאמינים שצעירים הם אלו שעושים את תל אביב-יפו למה שהיא, ואנחנו כאן בשביל לגרום להם לעשות עוד, ולהשפיע על עצמם, על העיר ועל העולם

רוצים לעשות אצלנו משהו? דברו איתנו כאן

אה וספרו לחבריכם שלכם כמה קול כאן.

יותר

בית הצעירים של עיריית תל אביב יפו פועל לעידוד ולקידום מדיניות לטובת צעירים בעיר

לגרסא הפורמלית
לגרסא הפורמלית

קצת עלינו

בית הצעירים של עיריית תל אביב יפו פועל לעידוד היזמות החברתית בעיר ולקידום מדיניות לטובת צעירים.

בתל אביב-יפו חיים כ130 אלף צעירים, מספר המהווה שליש מתושבי העיר.

יחידת הצעירים הוקמה בשנת 2010, ופועלת מאז מתוך מטרה לתת לצעירות ולצעירים החיים בעיר את הכלים הטובים ביותר להשפיע על עתידם האישי ועל העיר, החברה והקהילה שהם חלק ממנה. הנחת העבודה שלנו מושתתת על שני עקרונות מנחים –

1. יש לייצר עבור צעירים אירועים, שירותים ותכנים באופן המותאם להם, בשפה ובאמצעים הרלוונטיים עבורם.

2.  צעירים מהווים מנוע פעולה משמעותי עבור המקום בו הם נמצאים ואנו שואפים למנף את הכוחות התרבותיים, חברתיים, כלכליים, קהילתיים הללו לטובת הצעירים עצמם ולטובת העיר והחברה בכלל.

כדי לקדם זאת אנו פועלים בשלושה אופני פעולה מרכזיים: רשת מרכזים ייעודים לצעירים הפרוסה בעיר, אירועים ופרוייקטים עירוניים (כדוגמת תוכנית המתמחים לחדשנות אורבנית, הסלון החברתי ועוד) ושינוי מדיניות (קידום חוק שכירות הוגנת, יצירת חוזה שכירות עירוני מומלץ, קידום שינוי בנהלי השימוש במבנים ריקים לטובת אמנים ויזמים חברתיים).

את הפעילות שלנו מאפיין אלמנט מרכזי והוא שיטת העבודה בקוד פתוח. מדובר במושג שהושאל מהעולמות הטכנולוגיים ומשמעותו היא כי בדומה לויקיפדיה המייצרת פלטפורמה המאפשרת למשתמשים הרבים שלה ליצור את האנציקלופדיה הגדולה בעולם, כך אנו מייצרים במרכזים שלנו אפשרות לצעירים החיים בעיר את האפשרות ליצוק את התכנים המעניינים אותם למקום, ולקיים בו מגוון תכנים עצמאיים החל מחזרות לשחקנים ועד לתערוכות, הרצאות בתחומים שונים ואירועי תרבות ופנאי.

מזא”ה 9, בית הצעירים הראשון הוקם ב2011 לאחר תהליך שיתוף ציבור מקיף שנערך (לראשונה בעירייה) בכלים טכנולוגיים בו השתתפו כאלף צעירים וצעירות. עם התפתחות המרכז ולאור הצלחתו ביצירת מענה לצעירים בעיר הוקמו מרכזים נוספים במסגרת היחידה – הספרייה, מרכז יזמות טכנולוגי בכלבו שלום, יפת 83, ורדיאל 17 והקשת 2. יחידת הצעירים פועלת תחת המחלקה לנוער ולצעירים במסגרת מינהל קהילה, תרבות וספורט של עיריית תל אביב-יפו.

לתכנית הקמת המדיניות החדשה לצעירים בעיריית תל אביב-יפו (פברואר 2012) לחצו כאן

לתכנית האסטרטגית של יחידת הצעירים (פברואר 2014) לחצו כאן

רוצים לשמוע תכלס?
רוצים לשמוע תכלס?
דילוג לתוכן